Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Spolu s bílkovinami a sacharidy představují tuky jednu ze základních stavebních složek lidského organismu. Ačkoliv jsou často brány jako negativní součást těla, pro jeho zdraví a správný vývoj jsou naprosto nezbytné. Představují důležitou zásobárnu energie, dokážou rozpustit významné vitaminy (A, D, E nebo K), mají strukturální funkci v buněčných membránách, a také chrání vnitřní orgány před poškozením. Mezi tuky řadíme také tzv. esenciální nenasycené mastné kyseliny, obecně známé spíše pod označením omega-3 či omega-6.
Ty by měly být zastoupeny v lidském těle v ideálním harmonickém poměru 2:1(omega-6:omega-3). Vlivem nevhodného stravování a příjmu mastných kyselin typu omega-6 však tento poměr stoupá až na 50:1, což je pro lidský organismus nejen nevhodné, ale v mnoha případech také velmi nebezpečné. Abychom tento poměr udrželi na optimální úrovni, je třeba tělu dodávat dostatek omega-3 mastných kyselin prostřednictvím správné stravy či vhodných potravinových doplňků, neboť lidské tělo si je bohužel neumí vytvořit de novo samo.
Omega-3 jako prevence proti zdravotním problémům
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, zejména DHA je naprosto klíčová pro správný vývoj a činnost mozku. Správný poměr omega-3 a omega-6 v lidském organismu by měl funguvat jako účinná prevence proti kardiovaskulárním onemocněním. Příznaky nedostatku omega-3 mastných kyselin mohou zahrnovat únavu, špatnou paměť, suchou kůži, srdeční problémy, změny nálady či deprese.
- Omega-3 (EPA a DHA) přispívají k normální srdeční činnosti
- DHA je významná pro správný vývoj a činnost mozku a k udržení normálního stavu zraku

Kde se omega-3 kyseliny nacházejí?
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny jsou obsaženy ve všech druzích ryb, kterým slouží jako ochrana proti chladu. Největší množství omega-3 (EPA a DHA) obsahují zejména ryby z chladných vod, jako je losos, sleď, makrela či tuňák. Ve 100 g masa je obvykle zhruba 1 g omega-3. Tělo si částečně dokáže EPA a DHA vytvořit přeměnou z ALA. Největším zdrojem ALA je lněné semínko a z něj vylisovaný lněný olej. Dalšími zdroji jsou například brazilské, vlašské či pekanové ořechy, chia semínka, sójové boby, fazole, olivy či špenát.
Lékaři a specialisté na výživu doporučují zařadit do jídelníčku zejména mořské ryby a to ideální hned 2x týdně, aby mělo tělo šanci získat dostatek omega-3 mastných kyselin a vyrovnat poměr vůči nadbytku omega-6. Současné stravovací návyky vedou k nadměrnému příjmu omega-6 mastných kyselin, neboť jsou obsaženy ve smažených jídlech či přepáleném oleji. Nejjednodušší cestou jak tyto výživové prohřešky napravit, je zařadit do jídelníčku vhodné potravinové doplňky.
Produkty řady MaxiCor® – omega-3 od českého výrobce
Protože je velmi náročné získat potřebné množství omega-3 z běžné stravy, přivedli jsme na svět produktovou řadu doplňků stravy MaxiCor®. Díky složení dodají vašemu tělu omega-3 nenasycené mastné kyselin. K výrobě těchto přípravků se používá výhradně speciálně čištěný olej z mořských ryb, díky mnoha testům a certifikacím je zaručena maximální kvalita a naprostá nezávadnost.
MaxiCor®
myslete na vaše srdce
MaxiCor® obsahuje 70 % omega-3
mastných kyselin a zajistí tak organismu jejich významný přísun.

MaxiCor® forte
bohatý zdroj omega-3
Přípravek s 90% obsahem omega-3
mastných kyselin MaxiCor® forte přispívá
k normální činnosti srdce.

Kde produkty z řady MaxiCor® seženu?
Doplňky stravy MaxiCor® a MaxiCor® forte můžete zakoupit v lékárnách a v našem internetovém obchodě Neuraxpharm® – během pár kliknutí a za nejvýhodnější cenu.