Upravit stránku

Na obalu uvádíte, že MaxiCor® obsahuje min. 90% čistých omega-3 nenasycených mastných kyseliny, tj. 450 mg. Součtem množství EPA (225 mg) a DHA (170 mg) se nedostanu na oněch 450 mg. Co je tedy ten zbytek (55 mg)?

Odpověď:
Na obalu uvádíme celkový obsah omega 3 MK (tj. 450 mg) a obsah těch dvou nejdůležitějších omega 3 MK a to EPA (225 mg) a DHA (170 mg). Zbylých 55 mg připadá jiným, na skládačce nejmenovaným omega 3 MK, jako je např. kyselina stearidonová, heneikosapentaenová aj. Jedná se o méně důležité omega 3 MK, proto jejich přesné množství na obalu neuvádíme.

V jakém množství jsou v MaxiCoru® zastoupeny omega-6 nenasycené mastné kyseliny?

Odpověď:
V 1 tobolce doplňku stravy MaxiCor® je max. 5 % omega-6 MK, tj. 25 mg v 1 tobolce.  

Jsou omega-6 nenasycené mastné kyseliny pro tělo důležité nebo škodlivé?

Odpověď:
Omega-6 MK jsou pro tělo také velmi důležité a významné MK, podobně jako omega-3 MK, ale nesmí jich být hodně. Pro posouzení nadbytku omega-6 MK je důležitý poměr omega-6 a omega-3 MK. Ideální je, pokud je množství omega-6 a omega-3 v rovnováze (tedy 1:1). V Evropě se však tohoto poměru těžko dosahuje. Je to dáno stravovacími návyky. Ve velkém konzumujeme tučná jídla, jídla připravovaná na přepáleném oleji atd. a naopak jíme málo ryb. Tučná a smažená jídla jsou zdrojem omega-6 MK (těch tedy nedostatek nemáme) a ryby jsou zdrojem omega-3 MK (těch naopak nedostatek ve většině případů máme). Doplněk stravy MaxiCor® byl vyvinut tak, aby tento poměr co nejvíce zharmonizoval. Tobolky MaxiCoru® obsahují vysoce čistěný olej z mořských ryb, který obsahuje minimálně 90 % omega-3 MK a maximálně 5 % omega-6 MK.   

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti